W marcu 2017r. w naszej szkole odbyła się ogólnopolska olimpiada języka angielskiego Olimpusek dla klas trzecich. Celem konkursu jest zmotywowanie uczniów do rozwijania swojego talentu w kierunku języka angielskiego. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 36 trzecioklasistów. Najwięcej punktów uzyskał Patryk Drzymała z klasy III e i otrzymał dyplom laureata.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

Koordynatorzy olimpiady: Patrycja Fac, Iwona Kokoszka, Iwona Krzos

Dnia 17 V 2017 r. w Janowski Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego na szczeblu powiatowym. Wzięło w nim udział dziesięciu najlepszych recytatorów klas I – III z naszej szkoły, którzy zwyciężyli w eliminacjach szkolnych. Repertuar każdego uczestnika stanowił jeden wiersz lub fragment prozy nie prezentowany w innych konkursach.

Święta Wielkanocne w Domu Pomocy Społecznej ,,Barka” w Janowie Lubelskim to czas, w którym pracownicy starają się tworzyć autentyczną świąteczną atmosferę swoim podopiecznym. Miły, świąteczny wystrój pokoi jest również zasługą uczniów klas I-III z naszej szkoły.

10 stycznia 2017 r. sala widowiskowa w Janowskim Ośrodku Kultury zapełniła się. Na widowni zasiadły całe rodziny, babcie i dziadkowie. Wszyscy z radością oczekiwali na Jasełka, jedną z najpiękniejszych tradycji związaną ze Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim, co roku pielęgnują tę tradycję i dają występ dla społeczności lokalnej.

Święta Bożego Narodzenia w Domu Pomocy Społecznej ,,Barka” w Janowie Lubelskim to czas, w którym pracownicy starają się tworzyć autentyczną świąteczną atmosferę swoim podopiecznym. Pięknie przyozdobione choinki i miły świąteczny wystrój pokoi, jest również zasługą uczniów klas I-III z naszej szkoły.

W dn. 13 XII klasy pierwsze odbyły wycieczkę do Nowej Dęby i Sandomierza. Uczniowie zwiedzili fabrykę bombek w Nowej Dębie. Poznali różne style ubierania choinek, podziwiali piękne ozdoby choinkowe i świąteczne. Mieli możliwość oglądać w jaki sposób one powstają i jak są dekorowane. Wszyscy uczniowie wzięli udział w warsztatach dekorowania własnej bombki choinkowej.