Święta Bożego Narodzenia to czas miłości, radości i pokoju. To czas, kiedy przypominamy sobie wydarzenia, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu, kiedy to prosta kobieta powiła w stajence betlejemskiej swojego pierworodnego Syna.

Od tego czasu rozpoczął się nowy rozdział w dziejach ludzkości. Również w naszej szkole w dniu 21 grudnia te wydarzenia zostały wspomniane poprzez pięknie recytowane wiersze, śpiewane kolędy i pastorałki oraz wspólne składanie sobie życzeń podczas dzielenia się opłatkiem.

Akademia została przygotowana przez uczniów z klas: V b, V c i V d pod kierunkiem p. Jadwigi Tyra. Miłym akcentem był udział chóru z klas I-III, prowadzonego przez p. Jacka Dubiela i chóru klas IV-VI, pod kierunkiem p. Adama Wiechnika. Utwory, jakie zostały zaprezentowane, wprowadziły nas w tę miłą atmosferę świętowania Narodzenia Pańskiego.

Spotkanie opłatkowe zakończyło się wspólnym kolędowaniem, które sprawiło uczestnikom wiele radości. Uczniowie na czas Świąt zanieśli do swoich domów serdeczne życzenia, składane im przez p. Dyrektor Agnieszkę Trytek.

Tekst: Jadwiga Tyra