4 stycznia 2018 roku  odbyło się noworoczne spotkanie opłatkowe Sandomierskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, która  zrzesza prawie 50 placówek edukacyjnych noszących imię papieża Polaka z terenu diecezji.

W tym roku jego gospodarzem  była Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa  im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu. Spotkanie, w którym uczestniczyli  przedstawiciele dyrekcji, księży  i nauczycieli, rozpoczęła  Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, sprawowana przez Bp Krzysztofa Nitkiewicza. Po Mszy św.,w refektarzu,  zaproszeni goście oraz gospodarze  przełamali się opłatkiem, składając sobie noworoczne  życzenia. Nasze gimnazjum reprezentowali: dyrektor pan Andrzej Tomczyk, ksiądz Grzegorz Polak oraz opiekunki samorządu uczniowskiego p. Zofia Zezulińska i p. Ewa Wiechnik.